dalšídalšídalšídalší

Carnitine - proč jej užívat

Carnitine - je látka, která zintenzivňuje přeměnu tuků tím, že na sebe váže mastné kyseliny obsažené v tucích a umožňuje přechod mitochondrální membránou buňky, kde se z nich tvoří energie důležitá pro zlepšení funkce buněk. Tím je výraznější kvalita svalového výkonu, optimální funkce srdečního svalu a úbytek tělesné hmotnosti. Nezbytným předpokladem zlepšení účinku je pohybová aktivita a vhodná strava.

Carnitine je v životě důležitý při dodávání energie do mnoha tělesných orgánů (srdce, svaly, játra a buňky imunitního systému), čímž zajišťuje jejich funkci. Je velice důležitý pro udržování zdraví a tělesné kondice. Kromě toho má Carnitine detoxifikační účinky, jelikož pomáhá z buněk ostraňovat meziprodukty metabolismu.

CARNITINE je v těle důležitý pro

  • získávání energie z tuku
  • zajištění výdrže při sportech
  • podporu při rekonvalescenci
  • přísun energie do srdce a buněk imunitního systému
  • zabránění brzkého nástupu únavy při námaze
  • zvýšení fyzického výkonu

L - CARNITINE

Všechen přírodní karnitin je L-izomer. Směs L- a D-carnitinu nemá biologický účinek, D-carnitin je toxický.

CARNITINE - formy

CARNITINE jako doplněk výživy

Carnitine je součástí mnoha spalovačů tuků, doporučuje se sportovcům i kardiakům k posílení srdce. Deficience se může vyskytovat především nedonošených novorozenců, nebo v důsledku dialýzy. Pak je vhodné podávat asi 600 mg denně (doporučená denní dávka).

ALC - Acetyl L-carnitine

Inovovaná a účinnější forma běžného L-Karnitinu pro dosažení ještě lepších výsledků. Acetyl-L-carnitin zabraňuje přirozenému úbytku testosteronu, snižuje cholesterol, podporuje duševní činnost. Doporučená účinná denní dávka 500–750 mg.

CARNITINE v našem e-shopu :

CARNITINE - Akční balíčky v našem e-shopu :

CARNITINE - carnitine je látka, která zintenzivňuje přeměnu tuků. Doporučuje se sportovcům i kardiakům k posílení srdce...